• 0232 484 33 44
  • separator
  • destek@dedeoglugrup.com

Reklam Deneyiminizi Nasıl Düzenleyebileceğinizi Anlayın

05/10/2019  
Sreethu Theulasi  
Reklam Deneyiminizi Nasıl Düzenleyebileceğinizi Anlayın

Facebook'a yeni katılmış olsanız da yıllarca kullanıyor olsanız da, bilgilerinizin gördüğünüz reklamları nasıl etkilediğini kolayca anlayabilmeli ve ayarlayabilmelisiniz.

Bu yüzden daha fazla şeffaflık ve kontrol sağlamak için “Bu reklamı neden görüyorum?” gibi Reklam Tercihleri ​​4 yıl önce piyasaya sunuldu. Son zamanlarda bu araçlarla ilgili güncellemeler yapıldı, ancak insanlar hala anlamadıklarını ve gezinmelerinin zor olabildiğini bildirildi. Bugün bu endişeleri gidermek için iki değişiklik yapıldı.

İlk olarak, insanlara Facebook'ta bir reklam görmelerinin nedeninin daha fazla gösterilmeye karar verildi. Belirli bir reklamla eşleşen ilgi alanları veya kategoriler dahil olmak üzere daha ayrıntılı hedefleme gösterilmeye başlandı. Bu bilgilerin nereden geldiği de daha açık olacağı hedeflendi (örneğin, ziyaret etmiş olabileceğiniz web sitesi veya beğenmiş olabileceğiniz sayfalar) ve deneyiminizi kolayca ayarlamak için kullanabileceğiniz kontrolleri vurgulanmaya başlandı.

Ayrıca, e-posta adresi veya telefon numarası gibi bilgilerinizle birlikte liste yükleyen işletmeler hakkında insanlara daha fazla bilgi vermek için Reklam Tercihlerini de güncellendi.

Reklamları denetlemeniz için daha şeffaf ve kolay hale getirmek için çalışmalara devam ediliyor. “Bu reklamı neden görüyorum?” Hakkında daha fazla bilgi edinmek için Facebook Yardım Merkezini ziyaret edebilirsiniz. Kontrollerinizi görüntülemek ve kullanmak için Reklam Tercihleri’ni ziyaret etmeniz tavsiye ediliyor.

Etiketler: #facebook #Reklam #İnstagram #Reklamcılık

Diğer Makaleler


İnsan Beyni Dijital Olarak Kontrol Edilmeye Başlanıyor Mu ?

19/07/2019

İnsan Beyni Dijital Olarak Kontrol ...

Çok girişimcinin 2017'de kurduğu Elon Musk öncülüğünde başlat...

Regent: Süper Bilgisayarları Programlamak İçin Yeni Bir Dil

18/07/2019

Regent: Süper Bilgisayarları Progra...

Regent; bir süper bilgisayar programcısının, CPU'lara seri işleme görevleri at...