• 0232 484 33 44
  • separator
  • destek@dedeoglugrup.com

Facebook Business Kullanımı Ve Yararları

26/12/2018  
Emir Yeşilyurt  
Facebook Business Kullanımı Ve Yararları

Facebook sayfasının yönetimini kolaylaştırmak, reklam yönetimi, ödemeler ve paylaşımlar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmamızı sağlayan, yönlendirmeleri yaptığımız, Facebook ve Instagram’ı tek bir panelden yönetebildiğimiz ücretsiz bir Facebook paneldir.

 

FACEBOOK BUSİNESS MANAGER

Facebook platformlar arası önceliği ve kitlesi sayesinde reklamcılık ve sıradan sosyal medya kullanımında diğer platformlara nazaran çok daha fazla hizmet olanağı olanağını kullanıcılarına sunuyor. Facebook her geçen gün içerisine yapılan düzenlemelerle her konuda değişikliklerle ve yeniliklerle tanışmamızı sağlıyor. Facebook Business ise bizlere dijital pazarlama amacı güden Facebook sayfasının yönetimini kolaylaştırmak, reklam yönetimi, ödemeler ve paylaşımlar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmamızı sağlayan, yönlendirmeleri yaptığımız, Facebook ve Instagram’ı tek bir panelden yönetebildiğimiz ücretsiz bir Facebook paneldir.
Günümüzde birisi hakkında bilgi sahibi olmak istediğimizde ilk olarak o kişinin sosyal medya hesaplarını inceler fotoğraflarından, paylaşımlarından, beğendiklerinden nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu az çok anlarız ve bilgi sahibi oluruz. Bu durum kurum ve kuruluşların sosyal medya hesaplarında da geçerlidir sizi öğrenmek isteyen, yaptıklarınızdan haberdar olmak isteyen kişiler öncelikle sizleri sosyal medya üzerindeki etkinliğiniz üzerinden sınıflandırır ve bir değerlendirmeye tabi tutar. Bu yüzden sosyal medya üzerindeki etkinliğiniz ve hesaplarınızın yönetimi ve kullanımı konusunda çok titiz olmalısınız.

Eğitim Talepleriniz Ve Görüşlerinizi Bildirmek İçin Başvuru Formumuza Buraya Tıklayarak Ulaşın

FACEBOOK BUSİNESS MANAGER HESAP OLUŞTURMA

1. Business Manager'a Genel Bakış kısmına gidin.

2. Hesap Oluştur'a tıklayın.

3. İşletmenizin adını girin.

4. İş e-posta adresinizi girin.

5. Not: Özel ve profesyonel hesaplarınızı ayrı tutmak için kişisel e-posta hesabınızı girmeyin.

Eğitim Talepleriniz Ve Görüşlerinizi Bildirmek İçin Başvuru Formumuza Buraya Tıklayarak Ulaşın

FACEBOOK BUSİNESS MANAGER’LA YAPILABİLECEKLER VE AVANTAJLARI

İşletme Yöneticisini kullanmanın en iyi nedeni, işinize odaklanmanızı sağlamaktır .
İşletme Yöneticisi'ne giriş yaptığınızda, doğrudan Facebook'daki işletme hedeflerinize yönlendirilirsiniz. Facebook İşletme Yöneticisini kullanarak reklam kampanyalarınızı keşfedin.

İşletme Yöneticisini kullanmanın en iyi nedeni, her şeyi organize edebilme imkanınızın olması ve güvenli tutulabilmesidir . Kendiniz veya müşterileriniz için birden fazla Facebook sayfasını veya  reklam yönetiyorsanız , birinden diğerine geçmek ve eylemleri gerçekleştirmek için kullanıcılara büyük kolaylık sağlar.  Daha da önemlisi, sizin ve başkalarının erişebileceği her şeyi kontrol ediyor olmanızdır.

İşletme Yöneticisi, tüm sayfalarınızı , reklam hesaplarınızı , rolleri atanmış kişileri ve çok daha fazlasını hızlı bir şekilde görmenizi sağlar . Bu, özellikle işinize yaramayan birisinin işletmeniz için Facebook varlıklarının bir kısmına erişimi iptal etmeniz gerektiğinde kullanışlıdır. Bu kişiyi kaldırmak için İşletme Yöneticisi'ndeki Kişiler bölümüne gidip tek tıklamayla her şeye erişimini kaldırırsınız.

İşletme Yöneticisi ile sayfalarınız, reklam hesaplarınız vb. İçin rol atadığınız kişilerle arkadaş olmak zorunda değilsiniz. Rolleri atamak için sadece Business Manager'ı kullanırsınız . Kişisel profilinizi görmek zorunda değiller ve onlarınkini görmek zorunda değilsiniz. Tam olarak iş dünyasına yorumlayabilirsiniz bu durumu çünkü burada kişiden önce yapılan iş önemlidir.

Eğitim Talepleriniz Ve Görüşlerinizi Bildirmek İçin Başvuru Formumuza Buraya Tıklayarak Ulaşın

 

Etiketler: facebook business manager, facebook, facebook bussiness, facebook işletme yöneticisi,facebook business manager avantajları, facebook business manager hesap oluşturma, facebook işletme hesabı hesap oluşturma

Diğer Makaleler


TWİTTER REKLAMCILIĞI

11/01/2020

TWİTTER REKLAMCILIĞI...

Twitter reklamcılığının önemi her geçen gün hızla artan aktif Twitter kulla...

WHATSAPP REKLAMCILIĞI

11/01/2020

WHATSAPP REKLAMCILIĞI...

WhatsAPP reklamcılığı da artık dijital pazarda yerini aldı. WhatsAPP’ in akıllı telefo...